BLOG

Niewidoczne nakładki prostujące zęby Invisalign

Niewidoczne nakładki Invisalign stworzone specjalnie, aby zmieniać uśmiech.
Nowoczesna technologia jest naszym sprzymierzeńcem w tworzeniu zdrowego i pięknego uśmiechu. Posiadamy certyfikat, który uprawnia do leczenia w Diamond Dental alignerami Invisalign, czyli prostowania zębów z użyciem przezroczystych nakładek.
Są niemal niewidoczne, dopasowane indywidualnie do uzębienia pacjenta; można je wygodnie nosić, skutecznie przesuwają zęby.
Nakładki w każdym momencie można zdjąć, m. in.: do mycia zębów, nitkowania, jedzenia, czy podczas ważnego wydarzenia (ślub, spotkanie, występ). Osoby uprawiające sport mogą zdejmować nakładki przed treningiem. Ich noszenie jest komfortowe i bezbolesne.

Jakie są zalecenia do leczenie metodą Invisalign?
Metoda Invisalign umożliwia przede wszystkim leczenie wad zgryzu, m.in.:
zgryzu otwartego, który polega na niedostatecznym zachodzeniu na siebie zębów siecznych. W zależności od stopnia wady górne zęby całkowicie lub częściowo nie stykają się z dolnymi i widoczna jest między nimi przestrzeń.
zgryzu krzyżowego, który objawia się zachodzeniem co najmniej jednego zęba górnego za zęby dolne
szparowatości, która objawia się złym rozstawieniem zębów i szpar miedzy nimi
stłoczenia zębów, które objawia się zaburzeniami w położeniu zębów, jak również ich wyrzynaniem poza łukiem zębowym
przodozgryzu , który objawia się widocznym wysunięciem żuchwy względem szczęki
zgryzu głębokiego który objawia się głębokim zachodzeniem górnych zębów na zęby dolne
Jak wygląda proces leczenia nakładkami Invisalign?

konsultacja – po zakwalifikowaniu do leczenia przez lekarza dentystę zostają wykonane prześwietlenia, skany cyfrowe lub wycisk zębów pacjenta. Na tej tej podstawie tworzony jest plan leczenia pacjenta. Dzięki skanerowi 3 D i specjalistycznemu oprogramowaniu komputerowemu przeprowadzamy w Diamond Dental wirtualną symulację prostowania zębów.

nakładki – Pacjent otrzymuje w Diamond Dental zestaw wykonanych specjalnie dla niego nakładek, które codziennie musi nosić (zalecane jest noszenie nakładek przez 22 godziny na dobę) i wymieniać samodzielnie, w domu – przeciętnie co 1 – 2 tygodnie.
wyniki – lekarz dentysta spotyka się z Pacjentem co 6 – 8 tygodni w celu kontroli postępów leczenia i wydania nowych nakładek. Na każdej wizycie będziesz mógł śledzić wirtualnie efekty leczenia i zobaczysz jak będzie wyglądał Twój uśmiech po zakończonym leczeniu.
Po zakończeniu leczenia wymagane jest stosowanie aparatu retencyjnego, który utrzymuje zęby w ich nowej pozycji.
Zadzwoń i umów się na konsultację. Sprawdź, czy leczenie Invisalign jest odpowiednie dla Ciebie!