Umów się na wizytę >>

CENNIK

Profilaktyka

Zobacz >>

Chirurgia stomatologiczna

Zobacz >>

Protetyka

Zobacz >>

Implanty

Zobacz >>

Ortodoncja

Zobacz >>

Periodontologia

Zobacz >>

Licówki

Zobacz >>

Leczenie choroby okluzyjnej i rekonstrukcja zwarcia

Zobacz >>

Diagnostyka radiologiczna

Zobacz >>

Znieczulenia

Zobacz >>

Badania/Konsultacje

Zobacz >>

CENNIK USŁUG KLINIKI STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ DIAMOND DENTAL

Uśmiechnij się szczerze

Klinika Stomatologii Estetycznej Diamond Dental w Górze Kalwarii to miejsce, które powstało z myślą o wszystkich, dla których zdrowy i piękny uśmiech to nie tylko marzenie, ale i cel.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem szerokiej gamy usług stomatologicznych świadczonych w Diamond Dental.

Dysponując pełnym spektrum usług, proponujemy naszym pacjentom najlepsze rozwiązania, a ich zadowolenie jest dla nas motywacją i największą satysfakcją.

CENNIK USŁUG

PROFILAKTYKA

Skaling

220 ZŁ

Skaling jest zabiegiem profilaktycznym, polegającym na usunięciu twardych złogów nazębnych potocznie zwanych kamieniem nazębnym. Kamień nazębny jest to zmineralizowana płytka bakteryjna składająca się z resztek pokarmowych, bakterii oraz składników śliny.

Piaskowanie

150 ZŁ

Piaskowanie jest zabiegiem polegającym na usunięciu płytki nazębnej, osadów i zewnętrznych przebarwień z zębów. (palenie tytoniu, kawa, herbata, niektóre pokarmy).

Lakierowanie zębów

150 ZŁ

Lakierowanie zębów polega na pokryciu powierzchni szkliwa lakierem z fluorem za pomocą specjalnych pędzelków. Lakier pozostawia się na zębach przez pewien czas, w wyniku czego stopniowo uwalniają się jony fluorkowe. Zabieg ten pozwala na zredukowanie występowania próchnicy do 40%.

WYPEŁNIENIA

Wypełnienie kompozytowe

300 – 450 ZŁ

Wypełnienie ubytku polega na zastąpieniu brakującej tkanki zęba za pomocą materiału kompozytowego światłoutwardzalnego.

Wypełnienie kompozytowe ekstra

390 – 470 ZŁ

Wypełnienie ubytku brakującej tkanki zęba za pomocą nano – hybrydowego materiału Enamel Plus HRI, który umożliwia wykonanie bardzo estetycznych uzupełnień.

Wypełnienie szklano – jonomerowe

180 – 270 ZŁ

Wypełnienie polega na zastąpieniu brakującej tkanki zęba za pomocą materiału szklano – jonomerowego.

Jest to rodzaj materiału, który zawiera fluor, dzięki czemu wykazuje działanie przeciwpróchnicze, szczególnie wykorzystywany w leczeniu próchnicy u dzieci.

Wypełnienie kompomerowe

220 – 350 ZŁ

Wypełnienie polega na zastąpieniu brakującej tkanki zęba za pomocą kompomeru. Stanowi on połączenie charakterystycznych cementów szklano – jonomernych z kompozytami wykonanymi z żywicy.

LECZENIE KANAŁOWE (ENDODONCJA)

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

1050 – 2240 ZŁ

Wykonanie leczenia kanałowego jest konieczne w przypadkach nieodwracalnych zapaleń miazgi, martwicy miazgi. Leczenie pod mikroskopem jest skuteczniejsze i dokładniejsze niż w przypadku metod tradycyjnych, ze względu na widok pola zabiegowego w dużym powiększeniu (do 25 razy).

Usunięcie złamanego narzędzia z kanału zęba

700 – 1050 ZŁ

Wysokospecjalistyczny zabieg usunięcia fragmentu narzędzia z kanału zęba za pomocą ultradźwięków i mikroskopu.

Możliwości usunięcia instrumentu zazwyczaj zależą od stopnia zakrzywienia kanału i miejsca jego złamania.

LECZENIE DZIECI (PEDODONCJA)

Lakowanie zęba

110 ZŁ

Lakowanie zębów polega na pokrywaniu specjalnym lakiem bruzd znajdujących się na powierzchni zębów. Lak uniemożliwia odkładanie się płytki nazębnej w bruzdach jednocześnie umożliwiając dokładniejsze czyszczenie zębów.

Lakierowanie wszystkich zębów

150 ZŁ

Lakierowanie zębów jest jednym ze sposobów fluoryzacji. Polega na nałożeniu lakieru o dużej zawartości fluorków na szkliwo, co skutkuje jego wzmocnieniem i działa przeciwpróchniczo. Zabieg jest szybki oraz bezpieczny. Może być wykorzystywany w profilaktyce próchnicy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Leczenie kanałowe zęba mlecznego

250 – 440 ZŁ

Jest to metoda leczenia w zaawansowanych stanach chorób miazgi spowodowanych nieleczoną próchnicą, pozwala na zachowanie zęba mlecznego w jamie ustnej do jego fizjologicznej wymiany.

Zaniechanie tego typu leczenia może mieć negatywny wpływ na zawiązek stałego zęba, który znajduje się pod nim.

Usunięcie zęba mlecznego

170 – 225 ZŁ

U młodych Pacjentów czasem oprócz standardowego leczenia próchnicy konieczne staje się usunięcie mleczaków. W Diamond Dental staramy się, żeby zabieg ekstrakcji był przeprowadzany w sposób najbardziej komfortowy dla dziecka.

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Usunięcie zęba

220 – 645 ZŁ

Usunięcie zęba, którego nie daje się uratować w trakcie leczenia zachowawczego lub na zlecenie ortodonty.

Chirurgiczne usunięcie zęba

840 – 1045 ZŁ

Chirurgiczna ekstrakcja zębów jest konieczna w przypadku problematycznych zębów, których usunięcie zwykłymi metodami nie jest możliwe lub wiązałoby się z dużym ryzykiem powikłań (m. in.: zęby zatrzymane, ekstrakcja ósemek, duże zniszczenie korony zęba, złamanie poddziąsłowe).

Resekcja wierzchołka korzenia

700 – 1500 ZŁ

Jest to zabieg polegający na odcięciu wierzchołka korzenia zęba i jednoczesnym oczyszczeniu otaczającej go kości z wszelkich zmian chorobowych i stanów zapalnych oraz wsteczne wypełnienie kanału korzenia zęba.

PERIODONTOLOGIA

Kiretaż zamknięty za 1 ząb

170 ZŁ

Polega na usunięciu złogów poddziąsłowych – kamienia wraz z bakteriami i wypolerowaniu korzeni w znieczuleniu miejscowym, bez odsłonięcia dziąsła.

Kiretaż otwarty za 1 ząb

250 – 1500 ZŁ

Zabieg ten polega na oczyszczeniu korzeni w przypadku bardzo głębokich kieszeni. W odróżnieniu od kiretażu zamkniętego, wykonuje się go po wcześniejszym odsłonięciu dziąsła i uwidocznieniu powierzchni korzeni. Po zakończonym oczyszczaniu, dziąsła zbliża się szwami. Zabieg wykonuje się oczywiście w znieczuleniu.

LECZENIE CHOROBY OKLUZYJNEJ I REKONSTRUKCJA ZWARCIA

Ustalenie zwarcia centralnego

900 – 1200 ZŁ

Pozwala przywrócić prawidłową funkcję naturalnego uzębienia, a także zaprojektować odbudowę protetyczną na implantach. Analiza jest pomocna szczególnie przy projektowaniu trudnych prac protetycznych, pomaga w leczeniu schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego, a także w przywracaniu prawidłowych proporcji w rysach twarzy – ortolifting.

Mock-up za 1 łuk

1200 ZŁ

To stworzona przy użyciu matrycy wypełnionej specjalnym materiałem tymczasowa nakładka, którą umieszcza się na własnych zębach Pacjenta.

Dzięki tej przymiarce specjalista będzie mógł dokonać oceny kształtu przyszłej odbudowy protetycznej, która musi nie tylko dobrze wyglądać, ale też być funkcjonalna.

Deprogramacja w/g Koisa

900 – 1050 ZŁ

Deprogramator to specjalny aparat podobny do aparatu ortodontycznego. Umożliwia ocenę stabilności zgryzu Pacjenta.

PROTETYKA

Proteza akrylowa

900 – 3500 ZŁ

Proteza akrylowa stanowi uzupełnienie protetyczne, które stosowane jest w przypadkach bezzębia lub znaczących ubytków w uzębieniu u Pacjenta. Należy ona do rodzaju protez ruchomych, co oznacza, że jest wyjmowana.

Proteza acetalowa

2500 ZŁ

Proteza acetalowa stanowi alternatywę dla klasycznych protez szkieletowych wykonanych z metalu. W odróżnieniu od nich wykonana jest z acetalu – materiału termoplastycznego, dzięki temu są bardziej estetyczne.

Proteza szkieletowa

2300 – 3200 ZŁ

To protetyczne uzupełnienia ubytków w uzębieniu należące do protez ruchomych. Stosuje się je w przypadku częściowej utraty zębów. Proteza szkieletowa składa się z elementów metalowych pokrytych akrylem. Mocowana jest do pozostałych w jamie ustnej zębów za pomocą klamer i elementów podpinających takich jak zaczepy i zatrzaski.

Mikroproteza (1 – 2 braki)

700 ZŁ

Mikroprotezy pełnią funkcję tymczasowego uzupełnienia braków pojedynczych zębów. Są wykonywane najczęściej z akrylu, a ich sposób mocowania i wygląd zbliżony jest do standardowej ruchomej protezy całkowitej.

Szynoproteza

2500 ZŁ

To odmiana protez szkieletowych stosowana w przypadku pacjentów borykających się z paradontozą. Szynoprotezy mają za zadanie ustabilizować ruchome zęby, a tym samym powodują, że wypadnięcie zębów może zostać opóźnione lub całkiem zażegnane.

Ten typ protez posiada o wiele bardziej rozbudowane klamry mające na celu skuteczne przytrzymanie zębów.

Podścielenie protezy

300 ZŁ

Podścielenie protez to proces, podczas którego ponownie się je uszczelnia i dopasowuje do podłoża, tak aby odpowiednio do niego przylegały.

Inlay kompozytowy

1200 ZŁ

Kompozytowe uzupełnienie wykonane przez technika dentystycznego w laboratorium protetycznym. Jego szczelność i trwałość jest większa niż wypełnienie wykonane w gabinecie.

Inlay porcelanowy

1600 – 1800 ZŁ

Uzupełnienie wykonane z porcelany (e.max) przez technika dentystycznego w laboratorium protetycznym. Jego szczelność i trwałość jest większa niż wypełnienie wykonane w gabinecie.

Onlay kompozytowy

1300 ZŁ

Kompozytowy element (w przypadku dużych uzupełnień określany też jako overlay) umieszczany jest na koronie i odtwarza nie tylko powierzchnię żującą, ale także guzki. Z nakładem overlay mamy do czynienia gdy odbudowa obejmuje całe guzki i część powierzchni bocznych zęba, stycznych z zębami sąsiadującymi.

Onlay porcelanowy

1600 – 1800 ZŁ

Porcelanowy element (w przypadku dużych uzupełnień określany też jako overlay) umieszczany jest na koronie i odtwarza nie tylko powierzchnię żującą, ale także guzki. Z nakładem overlay mamy do czynienia gdy odbudowa obejmuje całe guzki i część powierzchni bocznych zęba, stycznych z zębami sąsiadującymi.

LICÓWKI

Licówka kompozytowa

600 – 1500 ZŁ

Estetyczne , ale efekt w ich przypadku jest mniej trwały ponieważ są mniej odporne na ścieranie, odpryski i przebarwienia. Ich zaletą jest natomiast możliwość ją szybkiej naprawy w razie uszkodzenia.

E-max

2700 ZŁ

Bardzo cienkie, wykonane z porcelany lub innego rodzaju ceramiki. Są one przezierne niemal tak samo jak naturalne zęby.

E – max Standard Plus przy rekonstrukcji zwarcia

2800 ZŁ

Bardzo cienkie, są wykonane z porcelany lub innego rodzaju ceramiki. Są one przezierne niemal tak samo jak naturalne zęby.

IMPLANTY

Straumann

SLA/SLA active

3700 – 4500 ZŁ

Implanty zastępują naturalny korzeń brakującego zęba, pozostawiając zęby sąsiednie w nienaruszonym stanie.

Dodatkowo zapobiegają zanikowi kości. Innowacyjna powierzchnia implantu Straumann SLActive® pozwala na przyspieszenie procesu gojenia.

Implant ortodontyczny

550 ZŁ

To niewielkich rozmiarów tytanowe śrubki, które ortodonta umieszcza między zębami na czas leczenia. Służą jako punkt oparcia dla wyciągów, które przemieszczają zęby do wyznaczonych pozycji.

Odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej

350 ZŁ

Po ok. 4-6 miesiącach od zabiegu implantacji przystępujemy do trzeciego etapu, czyli odsłonięcia powierzchni nośnej wszczepu.

Odsłonięcie implantów i założenie śrub gojących odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki śrubie gojącej dziąsło wokół przyszłej korony jest kształtowane tak, aby wyglądało naturalnie wokół przyszłej korony.

Korona na implancie

3000 – 4500 ZŁ

Korona na implancie to sztuczny ząb mocowany na implant dentystyczny, który wcześniej został wszczepiony w kość szczęki lub żuchwy pacjenta. Korona imituje naturalny ząb pod względem wyglądu i funkcji, a implant służy jako jej mocne i trwałe podparcie w ustach pacjenta.

ORTODONCJA

Aparaty ruchome

950 – 1300 ZŁ

Aparaty ruchome, zwane również aparatami wyjmowanymi, stosuje się w celu korygowania lekkich wychyleń zębów, a nie poważnych wad zgryzu. Ich zaletą jest to, że pacjent może je samodzielnie zdejmować.

Aparaty ruchome stosowane są najczęściej u dzieci, szczególnie tych posiadających jeszcze zęby mleczne.

Aparat stały 1 łuk /zamki metalowe/

2200 – 3500 ZŁ

Są to aparaty ortodontyczne mocowane na określony czas do zębów za pomocą zamków ortodontycznych i pierścieni lub tub do których z kolei przymocowuje się oddziałujące na zęby łuki ortodontyczne. Elementy przyklejane na ząb mogą być wykonane z metalu, ceramiki bądź kryształu górskiego.

Aparat stały kosmetyczny 1 łuk

3500 – 3750 ZŁ

Zamiast tradycyjnych metalowych elementów zastosowano w ich przypadku zupełnie inne rozwiązanie. Aparaty kosmetyczne wykonuje się z materiałów bardziej neutralnych dla estetyki zębów, tak aby ich elementy nie odcinały się na tle uzębienia.

Dzięki temu aparat kosmetyczny jest znacznie mniej widoczny.

Aparat stały kryształowy za 1 łuk

3600 ZŁ

Ma zamki i ligatury wykonane z przezroczystego szafiru. Jego zamki mają gładkie kontury, dzięki czemu nie zbiera się na nich kamień nazębny

i nie ulegają przebarwieniom, które zniweczyłyby estetyczny efekt. Warto dodać, że szafir jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, taki aparat jest więc równie solidny jak aparaty metalowe.

Wizyty kontrolne

170 – 550 ZŁ

Wizyta kontrolna u ortodonty ma na celu dalszą kontynuację leczenia po jego wnikliwej ocenie. Najczęściej wymienione zostają łuki ortodontyczne aparatów.

Mogą być dodawane ligatury, wyciągi lub łańcuszki celem skorygowania kierunku sił działających na zęby pacjenta.

WYBIELANIE

Szyna wybielająca 1 szt /1 łuk/

350 ZŁ

Aplikuje się na nie wybielający żel, a następnie zakłada na kilkadziesiąt minut na zęby (w niektórych przypadkach konieczne jest przetrzymywanie nakładek na zębach przez całą noc). Wybielająca kuracja przeprowadzana przy ich pomocy trwa kilka-kilkanaście dni i dostarcza bardzo dobrych efektów.

Zestaw domowy do wybielania

850 ZŁ

Pola Night 16% to przeznaczony do stosowania w warunkach domowych zaawansowany system do wybielania zębów (żywych i martwych) w postaci żelu. Charakteryzuje się znaczną lepkością. Posiada neutralne pH żelu, które umożliwia całkowite uwolnienie nadtlenku bez narażania komfortu pacjenta.

Wybielanie martwego zęba

cena 1 wizyty 170 ZŁ

Podstawowa metoda polega na zaaplikowaniu specjalnego preparatu wybielającego do wnętrza zęba. Dlatego wybielanie martwego zęba rozpoczyna się od ponownego otwarcia i opracowania komory zęba.

Wybielanie zębów w gabinecie lampą

1500 ZŁ

Prevdent CrWR to połączenie aktywnej substancji wybielającej – 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) z nano- Hydroksyapatytem, który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. System Prevdent CrWR przywraca ich naturalną biel.