Umów się na wizytę >>

Klinika Stomatologii Estetycznej. DIAMOND DENTAL

Twój uśmiech, nasza pasja

W Klinice Stomatologii Estetycznej Diamond Dental w Górze Kalwarii wiemy, jak ważne jest kompleksowe podejście do zdrowia jamy ustnej. Nasza klinika oferuje Pacjentom pełny zakres usług stomatologicznych w jednym miejscu, zapewniając skuteczne i całościowe rozwiązania dla problemów dentystycznych.

Jakie usługi stomatologiczne oferuje Klinika Stomatologii Estetycznej Diamond Dental?

Profilaktyka stomatologiczna – to podstawa dbania o zdrowie zębów. W jej ramach wykonujemy zabiegi, takie jak:

skaling, który polega na usuwaniu kamienia nazębnego,

piaskowanie, które ma na celu poprawę estetyki zębów, usuwając płytkę nazębną, zewnętrzne przebarwienia spowodowane np. przez kawę, herbatę czy papierosy,

Lakierowanie zębów, do którego wykorzystywany jest preparat zawierający fluor (fluoryzacja). Pokrywa się nim całą powierzchnię zębów, by wzmocnić szkliwo przed działaniem bakterii oraz kwasów,

Klinika Stomatologii Estetycznej Diamond Dental jest Certyfikowaną Placówką GBT, wyróżnioną za doskonałą profilaktykę stomatologiczną,

W ramach profilaktyki, w Diamond Dental wszystkie zabiegi profesjonalnej higienizacji zębów są wykonywane zgodnie z protokołem GBT.

Protokół GBT (z ang. Guided Biofilm Therapy) to innowacyjne podejście do zabiegów higienizacji zębów. Efektem takiego zabiegu z wykorzystaniem protokołu GBT jest skuteczne i przede wszystkim bezpieczne usunięcie bakterii stale występujących w jamie ustnej (tzw. biofilmu) oraz kamienia nazębnego.

Zabieg jest bezbolesny i nie uszkadza zębów ani dziąseł.

Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze w Diamond Dental to cały wachlarz zabiegów, których celem jest zachowanie zdrowych zębów:

odbudowa utraconych tkanek zęba,

leczenie kanałowe (endodoncja) pod mikroskopem – leczenie powikłań próchnicy (chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych),

leczenie zębów dzieci (pedodoncja), która obejmuję diagnostykę, profilaktykę oraz leczenie zębów najmłodszych Pacjentów.

Chirurgia stomatologiczna

Jakie zabiegi chirurgiczne w zakresie stomatologii oferujemy w Diamond Dental?

ekstrakcje zębów mlecznych i stałych (usunięcie zębów, których nie daje się uratować w trakcie leczenia zachowawczego,

usunięcie zębów zatrzymanych (zęby mądrości, zatrzymane zęby, zęby nadliczbowe), złamane, konieczne do usunięcia ze względu na leczenie ortodontyczne lub protetyczne,

zabiegi odsłonięcia zatrzymanych zębów w celu ich sprowadzenia ortodontycznego do łuku zębowego,

resekcja wierzchołka korzenia – usunięcie wierzchołka korzenia wraz z otaczającą zmianą,

hemisekcja – zabieg przeprowadzony na zębach wielokorzeniowych, który polega na usunięciu jednego lub więcej korzeni z zachowaniem pozostałych,

plastyka połączenia ustno – zatokowego,

plastyka wędzidełek warg i języka,

zabiegi repozycji i szynowania zębów po urazach,

usunięcie zmian w obrębie jamy ustnej oraz do badania histopatologicznego,

wyłuszczenie torbieli zębopochodnych i torbieli zastoinowych,

nacięcie i drenaż ropni zębopochodnych,

zabiegi chirurgiczne odtwórcze z użyciem materiałów kościozastępczych.

Protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem funkcji i estetyki zębów oraz tkanek w jamie ustnej. Jej głównym celem jest przywrócenie Pacjentom naturalnego uśmiechu oraz zdolności do prawidłowego żucia i mówienia.

W protetyce stomatologicznej wykorzystuje się różne rodzaje uzupełnień stomatologicznych, a wybór metody zależy od stanu uzębienia, oczekiwań oraz możliwości Pacjenta. Rodzaje uzupełnień protetycznych w ramach leczenia stomatologicznego w Diamond Dental, które oferujemy naszym Pacjentom to, m. in.: protezy, inlaye i onlaye , korony i mosty, licówki.

Implanty

W Klinice Stomatologii Estetycznej Diamond Dental stosujemy tylko implanty sprawdzonych firm uznanych na całym świecie z kilkudziesięcioletnią obecnością na rynku i udokumentowaną skutecznością przez niezależne ośrodki naukowe. Lekarze zajmujący się leczeniem implantologicznym mają ponad 20 – letnie doświadczenie przy stosowaniu implantów.

Ortodoncja

Zajmujemy się leczeniem zaburzeń zgryzu poprzez korygowanie nieprawidłowości zębowych.

Oferujemy szeroki wybór aparatów stałych: metalowe klasyczne, metalowe samoligaturujące, aparaty rodowane (dla osób uczulonych na nikiel), estetyczne: porcelanowe, kryształowe, nakładkowe.

Leczenie chorób przyzębia i błon śluzowych (Periodontologia)

Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się chorobami tkanek otaczających ząb – czyli przyzębia

Stomatologia estetyczna

W ramach stomatologii estetycznej oferujemy:

Wybielanie Proponujemy dwie metody wybielania zębów:

wybielanie nakładkowe lub profesjonalne wybielanie żelem i lampą w gabinecie.

licówki, które są rodzajem precyzyjnego uzupełnienia protetycznego mocowanego na powierzchniach policzkowych lub wargowych zębów. Występują w postaci bardzo cienkich płatków o grubości ok 0,5 mm i mogą być wykonane są z porcelany/ceramiki albo z kompozytu.

korony to uzupełnienia protetyczne mające na celu odbudowanie bardzo zniszczonych zębów, których nie można uzupełnić materiałem kompozytowym. Korona pokrywa całkowicie ząb na którym się znajduje, poprawia estetykę oraz zabezpiecza ząb przed urazami mechanicznymi.

mosty można najprościej opisać jako połączenie ze sobą kilku koron. Wykonywane jest w sytuacji utraty jednego lub kilku zębów – są alternatywą dla implantów. Most opiera się na zębach sąsiadujących z brakiem zębowym zwanymi filarami. Część mostu odbudowująca lukę to przęsło, które zawieszone jest nad dziąsłem i w sposób estetyczny oraz funkcjonalny uzupełnia miejsce braku zębowego.

różowa estetyka, która zajmuje się kształtowaniem harmonijnej linii dziąseł odsłaniającej się przy uśmiechu.

Zajmujemy się poprawianiem estetyki różowej (dziąsłowej) w przypadku zbyt dużej ekspozycji dziąsła (tzw. uśmiech dziąsłowy, gummy smile, gingival smile) oraz w przypadkach cienkiego dziąsła lub jego ubytku (recesje dziąsłowe, odsłonięte i wrażliwe szyjki zębowe).

Przeprowadzamy zabiegi odtwarzające, jak i korygujące przebieg linii dziąsłowej.

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu (DSD) to wizualny plan leczenia, dzięki któremu w ciągu jednej konsultacji poznasz końcowy efekt – nowego uśmiechu. Takiego, który jest indywidualnie zaprojektowany, wyraża Twoją osobowość i jest zgodny z Twoimi potrzebami i oczekiwaniami.

Leczenie choroby okluzyjnej

W zaburzeniach prawidłowego zwarcia zębów (czyli tzw. okluzji) proponujemy:

wykonanie i noszenie nakładek (tzw. szyny relaksacyjnej), które mają na celu odciążyć nadmiernie pracujące mięśnie żucia i stawy oraz naprowadzić żuchwę do jej prawidłowego ułożenia względem szczęki.

W niektórych przypadkach konieczne jest leczenie ortodontyczne lub nawet leczenie chirurgiczne.

wykonanie rekonstrukcji zwarcia – odbudowy lub korekty zębów, w celu ustawienia zębów w taki sposób aby prawidłowo się stykały, a siły nacisku rozkładały się równomiernie.

Diagnostyka radiologiczna

Klinika Stomatologii Estetycznej Diamond Dental umożliwia wykonanie pełnej diagnostyki obrazowej. W naszej Pracowni Diagnostyki Radiologicznej wykonujemy m. in. zdjęcia:

pojedynczych zębów (RTG przylegające),

pranoramiczne (RTG przeglądowe do kompleksowej diagnostyki we wszystkich specjalizacjach stomatologii),

cefalometryczne (RTG tele boczne głowy do wykorzystania w leczeniu ortodontycznym),

tomograficzne CBCT (RTG 3 D niezbędne w implantologii, czasem potrzebne w chirurgii i endodoncji,

zatok szczękowych,

stawów skroniowo – żuchwowych.