Umów się na wizytę >>

USŁUGI

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej miazgi z wnętrza zęba. Celem leczenia jest usunięcie chorej miazgi, a tym samym usunięcie drobnoustrojów z systemu kanałowego żeby infekcja nie rozprzestrzeniała się dalej.

Kiedy zalecamy leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe wskazane jest w sytuacji gdy pojawił się silny ból zęba lub obrzęk. Konieczne jest również, gdy na skutek urazu doszło do obumarcia miazgi.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe lekarz rozpoczyna od uzyskania dostępu do znajdującej się we wnętrzu zęba jamy. Następnie odnajduje ujścia i ocenia ilość kanałów, które musi następnie oczyścić oraz wypełnić. Dopełnieniem jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego w celu oceny leczenia.

Dlaczego warto leczyć zęby kanałowo w Diamond Dental?

Niedoleczone i niedopełnione kanały zębowe są potencjalnym ogniskiem zapalnym dla powstania zmian okołowierzchołkowych, a to z kolei prowadzi do ubytku kości w okolicy danego zęba. Dlatego tak ważna jest prawidłowość leczenia kanałowego jaką oferujemy w Diamond Dental. Do leczenia wykorzystujemy bardzo zaawansowane narzędzia i sprzęt tj.: mikroskop zabiegowy, koferdam, ultradźwięki, system do wypełniania kanałów gutaperką na gorąco.