Umów się na wizytę >>

USŁUGI

Inleje i onleje

Co to jest inley, onley?

Inley onley jest to odbudowa typu wkład lub nakład wykonywana w przypadku dużego ubytku tkanek zęba przy pomocy laboratorium. Inlay, czyli po polsku wkład, służy do odbudowy mniejszych ubytków nie obejmujących guzków zęba, natomiast  za pomocą onley odtwarzamy powierzchnię żująca wraz z guzkami oraz punktami stycznymi. Prace te wykonywane są z kompozytu, złota lub ceramiki. Wykonanie wkładu lub nakładu w laboratorium pozwala ograniczyć mikroprzeciek, poprawić właściwości mechaniczne, zmniejszyć  ścieralność oraz perfekcyjnie odtworzyć warunki zwarciowe.

Kiedy zalecamy wykonanie inley, onley?

Szczególnym wskazaniem do zastosowania tego typu odbudów są rozległe ubytki obejmujące guzki zębów, jak i ścianki styczne oraz zęby po leczeniu kanałowym, ale tylko w przypadku, gdy ich ściany mają odpowiednią grubość i wysokość. Oto przykłady ubytków, kiedy należy zastosować inley, onley.

Jak przebiega leczenie przy pomocy inley, onley?

Inley, onley jest odbudową pośrednią, czyli wykonywaną za pomocą laboratorium protetycznego. Praca jest podzielona na 2 etapy. Pierwszy to przygotowanie struktur zęba, pobranie wycisku, dobór koloru przyszłej pracy protetycznej oraz zabezpieczenie zęba do kolejnej wizyty. Następnie technik wykonuje odbudowę, a na drugiej wizycie inley zostaje zacementowany.

Dlaczego warto wybrać inley, onley w Diamond Dental?

Pośrednie odbudowy wykonywane w laboratorium pozwalają na poprawę właściwości fizycznych. W konsekwencji są trwalsze, mają mniejszą ścieralność oraz mniejszy mikroprzeciek, co redukuje możliwość powstania próchnicy wtórnej. Ponadto technik pracując na modelu ma możliwość wykonania idealnego kształtu anatomicznego powierzchni zwarciowej i stycznej.