Umów się na wizytę >>

USŁUGI

Radiowizjografia

Co to jest radiowizjografia?

Radiowizjografia RVG to zdjęcia stomatologiczne, które można zapisać cyfrowo. Wykonywanie zdjęcia przeprowadzane jest w gabinecie stomatologicznym, a lekarz ma do niego wgląd od razu po jego wykonaniu. Metoda ta jest bardzo dokładna i szybka.

Radiowizjografia RVG może być wykonywana przed każdym wymagającym tego zabiegiem. Można wykonać zdjęcie RVG przed leczeniem kanałowym, sprawdzić ułożenie zębów, albo nawet ubytki próchnicowe. Oprócz tego lekarz ma możliwość sprawdzenia długości kanałów zębowych, sprawdzić i ocenić stan oraz gęstość kości, jak i wykryć ciało obce w obrębie szczęki.

Na czym polega wykonanie radiowizjografii?

Wykonanie radiowizjografii RVG polega na włożeniu do ust pacjenta specjalnego czujnika. W momencie włożenia aparatury do ust wykonywane jest zdjęcie, które po kilku sekundach widzi na swoim ekranie lekarz. Stomatolog może dowolnie obrabiać zdjęcie: przyciemniać, rozjaśniać, zapisywać, wykonywać potrzebne mu pomiary. Co więcej – takie zdjęcie można drukować, zapisać w formie elektronicznej a także dołączać do historii chorobowych Pacjentów.