Umów się na wizytę >>

USŁUGI

Ortodoncja

Czym zajmuje się ortodoncja?

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem zaburzeń zgryzu poprzez korygowanie nieprawidłowości zębowych.

Co to są aparaty stałe?

 to aparaty ortodontyczne mocowane na określony czas do zębów za pomocą zamków ortodontycznych i pierścieni  lub tub  do których z kolei przymocowuje się oddziałujące na zęby łuki ortodontyczne. Elementy przyklejane na ząb mogą być wykonane z metalu, ceramiki  bądź kryształu górskiego.

Kiedy zalecamy założenie aparatów stałych?

Stałe aparaty ortodontyczne mogą być stosowane do leczenia wad zgryzu u osób z uzębieniem stałym (u młodzieży i dorosłych i osób starszych).

Jak przebiega leczenie aparatami stałymi?

Po zamontowaniu aparatu w gabinecie pacjent powinien zgłaszać się co 4-5 tygodni na wizyty kontrolne w celu dokonania aktywacji aparatu.

Na zakończenie leczenia aparatem po wykonaniu demontażu, każdy pacjent otrzymuje aparaty retencyjne ( stałe i wyjmowane ) których noszenie jest gwarancja stabilnego leczenia . Wizyty kontrolne z aparatem retencyjnym powinny odbywać się co rok.

Dlaczego warto wybrać aparaty stałe w Diamond Dental?

Mamy szeroki wybór aparatów stałych: metalowe klasyczne, metalowe samoligaturujące, aparaty rodowane (dla osób uczulonych na nikiel), estetyczne: porcelanowe, kryształowe.