Umów się na wizytę >>

USŁUGI

Wypełnienia

Na czym polega wypełnienie?

Wypełnienie polega na zastąpieniu brakującej tkanki zęba za pomocą różnego rodzaju materiałów – najczęściej kompozytowych światłoutwardzalnych.

Kiedy zalecamy wykonanie wypełnienia?

Wypełnienia zakładamy po usunięciu próchnicy z zęba, pod warunkiem, że tkanki zęba zostało odpowiednio dużo. W innych przypadkach proponujemy różnego rodzaju odbudowy protetyczne.

Jak przebiega wykonanie wypełnienia?

Po usunięciu próchnicy za pomocą wiertła, ząb w którym będzie wykonywane wypełnienie, izoluje się od dostępu śliny (za pomocą wałków ligniny lub koferdamu).

W przypadku najczęściej stosowanych wypełnień kompozytowych, pierwszą warstwę stanowi tzw. bond, który jest swego rodzaju „klejem” łączącym ząb z wypełnieniem.

Po utwardzeniu tej warstwy przy użyciu lampy UV, nakłada się właściwy materiał wypełniający. Następnie wypełnienie jest dostosowywane do zgryzu, nadawany jest mu anatomiczny kształt, a na koniec jest ono polerowane.

Dlaczego warto wykonać wypełnienie w Diamond Dental?

Każdy Pacjent może być pewien, że jego wypełnienia będą wykonane profesjonalnie – wszyscy lekarze w Diamond Dental robią to z największą starannością i precyzją.