BLOG

Przestrzegamy zasad higieny. Dlaczego myjnia – dezynfektor?

Manualna procedura mycia i dezynfekcji instrumentów związana jest nie tylko dużym nakładem pracy, ale również z ryzykiem zainfekowania się personelu kliniki. Podczas mycia i dezynfekcji trudno jest utrzymać jednolity i wysoki poziom. Zwłaszcza instrumenty drążone nie sposób jest oczyścić i wysuszyć właściwie od środka. Po myciu w myjni-termodezynfektorze posiadane przez nas instrumenty prezentują się zdecydowanie korzystniej niż po myciu ręcznym – są wydesynfekowane, lśniąco czyste oraz suche.

MELAtherm odciąża nas znacząco, szczególnie w przypadku dużej ilości instrumentów. Reprocesowanie maszynowe umożliwia nam skoncentrować się na pracy przy pacjencie, by zapewnić mu kompleksową, szybką obsługę na najwyższym poziomie.

Dlaczego MELAG?

Przed zakupem myjni zdecydowaliśmy, że poza kryterium ceny również jakość sprzętu, niezawodność serwisu a także spełnienie europejskich norm istotnie wpłynie na naszą decyzje o wyborze myjni-termodezynfektora. Nie zwracaliśmy uwagi na rzekomo tanie oferty – chcieliśmy dobry i bezawaryjny sprzęt o przystępnej cenie. MELAtherm był od samego początku opcją zakupu. Koncentrując się na naszych potrzebach jak również myśląc perspektywicznie wymienialiśmy następujące wymagania:

Załadunek komory i ergonomiczna praca

Kompaktowa komora MELAthermu oferuje dostatecznie miejsca, by wyposażyć ją w zależności od potrzeb w różne kosze i uchwyty. Obsługa i wybór programu są łatwe i podobne do obsługi autoklawu. Jednym przyciskiem dobieramy program i wciskamy przycisk start – myjnia automatycznie pobiera płyny ze zintegrowanego dozownika informując o przebiegu programu.

Suszenie

Maszynowe suszenie umożliwia wyjęcie wydezynfekowanych i suchych narzędzi. Nie jest to tylko spełnienie wymogów PZH, ale także ochrona przed korozją i ponowną kontaminacją narzędzi. Narzędzia są w ten sposób właściwie przygotowane do pakowania i do sterylizacji.

Gabaryt

Urządzenie myjąco-dezynfekujące to nie zmywarka domowa. Czujniki są odpowiedzialne za odpowiednie dozowanie płynów do mycia, neutralizacji i płukania. Niezbędne jest więc miejsce na zbiorniki i dozownik. W MELAthermie zbiorniki są zainstalowane w dolnej szufladzie – tak jak dozownik płynów. Cały sprzęt ma szerokość 60cm i mieści się pod blatem. Nie potrzebna jest dodatkowa szafka do przechowania płynów bądź dozowników.

Dokumentacja
Aby móc udowodnić skuteczną procedurę dekontaminacji, ważna jest dla nas dokumentacja – dotycząca nie tylko sterylizacji ale także procesu mycia i dezynfekcji. MELAtherm jest wyposażony w rejestrator cykli na kartę pamięci. Daje nam to bezpieczeństwo w przypadku możliwych roszczeń rzekomo zainfekowanych pacjentów.

Serwis

Bezpośredni kontakt do producenta zapewnia nam błyskawiczny serwis techniczny i pomoc w pytaniach dotyczących całej procedury dekontaminacji. Mamy bezpieczeństwo, że także w przyszłości nasza procedura będzie skutecznie spełniała wszystkie wytyczne ośrodków referencyjnych oraz norm europejskich.

Stale pracujemy nad podnoszeniem jakości oferowanych usług – poprzez podnoszenie swoich kwalifikacji, poszerzanie wachlarza naszych usług oraz inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Myjnia-termodezynfektor MELAtherm wykonuje mycie i dezynfekcję narzędzi skutecznie i szybko – a my mamy więcej czasu dla pacjenta.