Umów się na wizytę >>

O NAS

Co nas wyróżnia?

Najwyższe kompetencje

Zespół Diamond Dental zalicza się do grona najlepszych specjalistów w Polsce. Doświadczona kadra lekarska, stale podnosi swoje kwalifikacje w kraju i za granicą osiągając liczne sukcesy w stomatologii potwierdzone nagrodami i certyfikatami. Nasi lekarze dentyści należą do elitarnych, międzynarodowych towarzystw naukowych.

Nasze doświadczenie i wysoką jakość oferowanych usług, poziomu leczenia pacjentów potwierdza Stowarzyszenie Liderów Stomatologii Polskiej. Przynależność Diamond Dental do Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej stanowi gwarancję spełnienia najwyższych standardów.

Zespół Diamond Dental tworzą eksperci z różnych dyscyplin stomatologicznych: profilaktyki, endodoncji (leczenie kanałowe), pedodoncji (leczenie dzieci), periodontologii (leczenie chorób przyzębia i błon śluzowych), protetyki, implantologii, ortodoncji, stomatologii estetycznej. 

Bezpieczeństwo

Zwracamy szczególną uwagę na przestrzeganie higieny i zapobieganie zakażeniom krzyżowym. Oprócz używania jednorazowych materiałów jak: tacki, maseczki, rękawiczki, itp., stosujemy  sterylne końcówki do turbin i mikrosilników oraz jednorazowe folie.

Mycie narzędzi stomatologicznych przebiega w termodezynfektorze oraz przy pomocy ultradźwięków. Sterylizacja narzędzi jest wykonywana w autoklawach. Każdy wysterylizowany pakiet jest otwierany w obecności pacjenta i kod kreskowy pakietu wczytywany do karty choroby pacjenta.

Wszystkie działania mają na celu wykluczenia możliwości  przenoszenia zakażeń.

Nowoczesne technologie

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy najwyższej jakości materiały oraz sprzęty pojawiające się na rynku nowości stomatologicznych. Diamond Dental posiada cztery nowocześnie wyposażone gabinety zabiegowe i własną pracownie radiologiczną.

Nowoczesna technologia jest naszym sprzymierzeńcem w tworzeniu zdrowego i pięknego uśmiechu. Wykorzystujemy m. in.: skanery 3D, fotografię cyfrową, specjalne programy tworzące wizualizacje projektów nowych uśmiechów, mikroskopy stomatologiczne,  myjnie – dezynfektory, izolację przy pomocy koferdamu, certyfikowane materiały, etc.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Jedną z najbardziej nowoczesnych metod stomatologicznych stosowanych w Diamond Dental jest kanałowe leczenie zębów z użyciem mikroskopu. Leczenie pod mikroskopem jest skuteczniejsze i dokładniejsze niż w przypadku metod tradycyjnych, ze względu na widok pola zabiegowego w dużym powiększeniu (do 25 razy) – dzięki temu zabiegi przeprowadzane są bardzo precyzyjnie; lekarz może bezbłędnie odnaleźć i poprawnie opracować poszczególne kanały zęba m. in.: usunąć z nich stare wypełnienia oraz zanieczyszczenia, a w ostateczności szczelnie je wypełnić. Użycie mikroskopu pozwala również na skuteczne usunięcie z kanału złamanych fragmentów narzędzi endodontycznych, wkładów koronowo-korzeniowych lub twardych cementów wypełniających dany kanał. Dzięki precyzyjnej diagnostyce mikroskopowej możliwe jest rozpoznanie i podjęcie właściwego leczenia w przypadku pęknięć i złamań tkanek zęba, niewidocznych gołym okiem.

Wizyta bez bólu i  stresu

Nie stresuj się! Twoja wizyta w Diamond Dental może być komfortowa, łagodna i bezbolesna. Niezwykle delikatnie podane znieczulenie, bez strzykawki, z wykorzystaniem urządzeń mikroprocesorowych (tzw. znieczulenie Wand) sprawi, że nawet nie zauważysz kiedy zostało podane.

Możesz skorzystać także ze znieczulenia podtlenkiem azotu (gaz rozweselający). Gaz ten najczęściej podajemy silnie zestresowanym pacjentom, a także dzieciom dla których wizyta  mogła by być traumatyczna.

Doskonała obsługa

Dbamy o miłą i profesjonalną obsługę naszych pacjentów. Otrzymaliśmy certyfikat jakości „Doskonałej obsługi pacjenta”, który jest potwierdzeniem:

  • dbałości o satysfakcję klientów
  • wysokiej jakości obsługi pacjentów
  • stałego rozwoju i doskonalenia systemu zarządzania.

Komfort i przyjazna atmosfera

Dbamy o komfort i przyjazną atmosferę. Diamond Dental został zaprojektowany tak, aby przychodząc do nas po ciężkim dniu można było zrelaksować się. Pacjenci umawiani są na konkretną godzinę, tak aby nie musieli długo czekać.  W poczekalni znajduje się olbrzymie magiczne akwarium (o pojemności 540 litrów),  przy którym można odpocząć, delektując się aromatyczną kawą, pyszną herbatą czy źródlaną wodą. Dla tych, którzy chcieliby skorzystać z internetu, udostępniamy darmowe Wifi.

Indywidualne podejście

Naszym zadaniem jest indywidualne podejście do problemów każdego pacjenta oraz wspólne z nim szukanie ich rozwiązania. Kompleksowy plan leczenia dostosowany jest do osobistych potrzeb pacjenta. Nasi eksperci zapewniają konsultację i pełną informację na temat leczenia. Umożliwia to podjęcie świadomej decyzji w każdym indywidualnym przypadku.

Kompleksowe leczenie

W Diamond Dental plany leczenia pacjentów tworzone są przy współpracy lekarzy wielu dyscyplin stomatologicznych. Tylko kompleksowe leczenie daje oczekiwane rezultaty leczenia. Dysponując pełnym spektrum usług, proponujemy naszym pacjentom najlepsze rozwiązania, a ich zadowolenie jest dla nas motywacją i największą satysfakcją.

Praca na „cztery ręce”

W Diamond Dental każdy pacjent podczas zabiegu ma do swojej wyłącznej dyspozycji lekarza i wykwalifikowaną asystentkę. Technika pracy „na cztery ręce” w ramach której asystentka stomatologiczna pracuje obok lekarza w tym samym czasie przyspiesza zabieg i zmniejsza zmęczenie, zarówno pacjenta, jak i personelu.

Diagnostyka radiowa – warto zobaczyć więcej by skutecznie leczyć

Diamond Dental umożliwia wykonanie pełnej diagnostyki obrazowej w jednym miejscu, w jeden dzień. W naszej pracowni radiologicznej wykonujemy zdjęcia m.in.:

  • pojedynczych zębów
  • panoramiczne
  • cefalometryczne
  • tomograficzne
  • zatok szczękowych
  • stawów skroniowo – żuchwowych.